!!! Soutěž Helpíkův pohár 2020 ZRUŠENA !!!

 

Z důvodu vládního opatření v boji proti koronavirové pandemii (COVID-19) se nebude konat soutěž Helpíkův pohár 2020. Všechna krajská kola a kolo celostátní jsou zrušena.

Přednášky první pomoci budou probíhat pouze za předpokladu, že pominou veškerá opatření.

Děkujeme za pochopení a přejeme všem pevné zdraví a hodně síly!

Krajské kolo

Člověk si nejvíc poučení odnese ze situace, kterou reálně prožil. To je cílem krajského kola. Připravit dětem reálné situace, které budou muset řešit. Zároveň se naučí aplikovat nabyté znalosti přímo v praxi. Krajské kolo probíhá formou branného závodu s pěti zdravotnickými úkoly. Náš tým rozhodčích, figurantů a maskérů je schopen připravit scénáře s věrně vypadajícími zraněními či akutními stavy a to v prostředí, ve kterém se běžně děti pohybují. A časem, až se dostanou do reálné situace, budou vědět, že jí už zvládli a neochromí je. Zvládnou poskytnout první pomoc, zachránit život.

Termíny krajských kol:

KrajDatumMísto konáníInformace
Praha, hl. město 29.04.2020 Praha 6 - Obora Hvězda
Praha, hl. město 30.04.2020 Praha 12
Středočeský * 29.04.2020 Praha 6 - Obora Hvězda
Středočeský * 06.05.2020 Černošice
Středočeský * 07.05.2020 Krhanice
Liberecký 13.05.2020 Jablonec nad Nisou

* z důvodu velkého počtu přihlášených škol, probíhají ve Středočeském kraji tři krajská kola


Doprovodný program složek IZS

V průběhu krajského kola bude probíhat doprovodný program složek IZS a dalších složek. Po celou dobu akce se mohou nejenom soutěžící, ale i ostatní děti a návštěvníci seznámit s činností jednotlivých složek v samostatných i společných ukázkách.